Interiérová schodiště

 

Schody jsou nedílnou součástí každého vícepatrového domu, nebo mezonetového bytu. Kromě hlavní funkce, které schodiště plní, tzn. Dostat se pohodlně z jednoho patra do druhého, v dnešní době plní i funkci designovou aby působila v interiéru pěkně a nenásilně a ladila s okolním zařízením.

 

Návrh a výroba schodišť není úplně jednoduchá záležitost. Schodiště musí splnit různé normy. Jedná se především o bezpečnost, sklon, nebo o hloubku samotných schodů. Vše tohle a mnoho dalších parametrů je třeba dodržet. Ke schodům nesmí chybět zábradlí, které je jejich nedílnou součástí.

 

Schody se vyrábí z různých materiálů. Můžete mít schodiště dřevěné, ocelové, skleněné, interiérové, venkovní, protipožární. Materiály můžete mezi sebou různě kombinovat a tím docílit efektního designu. V moderních domech nebo bytech bývá oblíbené ocelové schodiště v kombinaci se sklem.

 

Pokud potřebujete do svého domu pořídit schodiště, měli byste se zaměřit i na jejich tvar. Můžete mít schodiště točité, s mezipatrem, nebo jedno dlouhé schodiště z jednoho patra do druhého. Vše závisí na rozměrech místností a jejich budoucího zařízení. Takovéto návrhy je dobré konzultovat s architektem, který poradí to nejlepší řešení. Pokud sháníte kvalitní schody a schodiště, obraťte se na odborníky, firma Realint má mnohaleté zkušenosti s realizací různých druhů schodišť