Terasy na zahradu

 

Obliba různých předzahrádek a teras se s budováním okrasných zahrad a koutů roste. Každý kdo má rodinný domek, nebo větší předzahrádku u bytu, si rád vytvoří příjemné místo pro posezení a trávení volného času s přáteli. Většinou je vytvořena terasa s pergolou nebo markýzou proti sluníčku.

 

Vytvoření takové terasy určitě není složité, je ale třeba si předem rozmyslet, jak bude terasa namáhána a jakým povětrnostním podmínkám musí odolat. Terasu můžete mít z různých materiálů. Může být vytvořena z klasické zámkové dlažby, z uválcovaného štěrku, nebo ze dřeva. Právě dřevěné terasy bývají v posledních letech velmi oblíbené.

 

Dřevěné terasy jsou oblíbené především díky rozmanitosti vzorků, barev, různých druhů dřeva a provedení. Každý si tak najde přesně to co se mu líbí a pasuje do zahrady. Vybírat správný materiál je dobré s odborníkem. Každé dřevo má jinou tvrdost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Oblíbené jsou terasy z exotických dřevin díky svému vizuálnímu provedení a vysoké odolnosti a dlouhé životnosti. Terasa z takového dřeva vydrží několik desítek let. Dřevěné terasy nejsou pouze pro posezení u baráčku. Terasová prkna můžete využít např i k příjemnému obložení svého bazénu, balkónu, posezení uprostřed zahrady apod.

 

Pokud vás láká vytvořit si na své zahradě také terasu, obraťte se na odborníky. Firma Realint se zabývá realizací teras.