O společnosti Levenhuk Optics


Společnost Levenhuk byla založena v roce 2002 v USA. Hlavním polem působnosti společnosti je výroba optických přístrojů. V současné době společnost Levenhuk vyrábí mikroskopy, binokulární dalekohledy, teleskopy, mikropreparáty pro mikroskopy, prostředky pro péči o optiku a jiné příslušenství.

Historie společnosti “Levenhuk

Historie společnosti se začala psát v roce 1996 v USA. Právě tehdy její zakladatel – Neil van Heeter – nastoupil jako inženýr k United Optical Instruments, kde se věnoval zdokonalování zařízení pro výrobu čoček a opticko-elektronických systémů. Heeter se intenzívně zabýval optikou a sám sestrojil několik optických přístrojů, včetně 2 mikroskopů a 4 teleskopů. V roce 2002 se rozhodl pustit do vlastního podnikání a společně s úspěšným podnikatelem Grigorijem Velnickým (který emigroval v 80. letech ze SSSR) založil společnost Levenhuk, zabývající se výrobou optických přístrojů.
Svůj název Levenhuk dostala společnost na počest holandského přírodovědce Antonyho Van Leeuwenhoeka. Ten vynalezl a zdokonalil mikroskop – jako první tento přístroj sestrojil v jeho dnes známé podobě.

Název společnosti nebyl zvolen náhodou. Za prvé, předkové Neila van Heetera přijeli začátkem 20. století do USA právě z Holandska, a Neil se rozhodl důstojně proslavit jméno svého krajana. Za druhé – a to je nejdůležitější – stejně jako vynikající badatel 18. století se společnost Levenhuk vytrvale a vynalézavě zabývá zdokonalováním svých přístrojů. Tím přibližuje vědecké poznání nejširšímu publiku.

Společnost Levenhuk se postupně rozvíjela, vstupovala na nové trhy a nabízela nové aplikace. V roce 2007 otevřela společnost v své obchodní zastoupení v Moskvě. V roce 2012 pak také v Kyjevě a v Praze.

Vynikající jakost výrobků, nové směry v optických technologiích spolu s účinnou marketingovou politikou zajišťují stabilní vedoucí postavení společnosti Levenhuk na trhu a důvěru spotřebitelů i partnerů. Mezi milníky ve vývoji společnosti patří úspěšné uvedení designových řad teleskopů na trh, rozvoj unikátní řady teleskopů Levenhuk Strike a mnoho jiného – včetně zavedení tříleté záruky na všechny výrobky Levenhuk, na což jsme obzvlášť hrdí.


Usilujeme o rozšíření sítě obchodních zástupců a nabízíme vám možnost stát se obchodním zástupcem společnosti Levenhuk. Pro každého partnera vypracujeme nejvýhodnější varianty spolupráce.

  1. Vynikající sortiment. Široký výběr vysoce jakostních mikroskopů, teleskopů, binokulárních dalekohledů, mikropreparátů pro mikroskopy a prostředků pro péči o optiku.
  2. Vysoký zisk. Cenová politika naší společnosti předpokládá individuální přístup ke každému z našich partnerů. Našim obchodním zástupcům nabízíme výjimečně dobré pracovní podmínky, včetně rabatů na zboží dosahujících až 45% maloobchodní ceny. Důsledně dbáme na to, aby naši obchodní zástupci na našem zboží VYDĚLÁVALI a dosahovali dobrého zisku. Každému obchodnímu zástupci nabízíme nejvýhodnější varianty platby a dodávek zboží.
  3. Kvalifikovaná technická podpora a konzultace. V naší společnosti pracují odborníci na optické přístroje, kteří již řadu let poskytují kvalitní konzultace v oboru používání optických zařízení.
  4. Záruka. Na výrobky společnosti Levenhuk se vztahuje záruka po dobu 3 let na optické přístroje a 6 měsíců na příslušenství.

Firma: Levenhuk Optics s.r.o. Sídlo: Praha 5, Stodůlky, U dálnice 815/6, PSČ 155 00 Fakturační adresa: Praha 5, Stodůlky, U dálnice 815/6, PSČ 155 00 Identifikační údaje: IČO:242 04 668 , DIČ: CZ24204668

Telefon (Praha): +420 261-263-098, +420 734-757-975