Penzion u Blanice – ubytování jižní Čechy

Chcete strávit romantickou dovolenou či alespoň víkend v překrásné krajině jižních Čech a v místech, kudy kráčely dějiny? Penzion Husinec Vám nabízí příjemné ubytování za příznivé ceny v malebném prostředí u mostu přes řeku Blanici.

Husinec, rodiště mistra Jana Husa, se nachází nedaleko Prachatic a je ideálním místem pro turisty hledající ubytování jižní Čechy. V jeho blízkosti naleznete Husův domek, Husineckou přehradu a historické město Prachatice. K výletům za historií doporučujeme i zámek Vimperk a Kratochvíle, unikátní kapli ve Stožci, anebo zámek ve Hluboké. K výletům také láká nedaleký Český Krumlov nabízející množství kulturních akcí i historických památek. Rozhodně nesmíme opomenout Husineckou naučnou stezku, na níž poznáte skrytá zákoutí i přírodní zajímavosti.

Národní park Šumava je odsud doslova pár kilometrů. Oblíbeným výletem našich hostů je naučná stezka v Boubínském pralese a rozhledna. Nedaleko Husince můžete navštívit i přírodní lanové centrum. V bezprostřední blízkosti penzionu je autobusová zastávka a Penzion u Blanice je díky své poloze ideálním výchozím místem pro výlety za historií i za aktivním odpočinkem.

Penzion Husinec je atraktivní jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty, rodiny s dětmi, party přátel i jednotlivce. Parkovat je možné bez problémů přímo před penzionem na veřejném parkovišti. Motocykly můžete zaparkovat v uzavřeném průjezdu penzionu.

Penzion u Blanice nabízí vlastní sociální zařízení, ledničku a varnou konvici na všech pokojích. K dispozici je společná plně vybavená kuchyň a společenská místnost v přízemí penzionu. Pro příznivce sportu je k dispozici úschova kol a lyží. Našim hostům poskytujeme v ceně ubytování i připojení k internetu přes wi-fi.

Pokud se nechcete spoléhat na vlastní stravování, v těsné blízkosti penzionu je příjemná restaurace nabízející obědy i večeře. Více informací o Penzionu u Blanice, o obci Husinec a o ubytování Jižní Čechy hledejte na našem webu: http://penzionublanice.webnode.cz/