Už víte, kde chcete bydlet?

Rozsáhlá a aktuální nabídka, bydlení standardní, atypické i nízkoenergetické – to vše a mnohé další najdete v portálu, z jehož názvu Kde Chci Bydlet.cz je už na první pohled patrné, čemu se věnuje.

Ano, řeč je o nemovitostech určených k bydlení. A abychom byli úplně přesní, jedná se výhradně o nemovitosti zcela nové, tedy nové byty a rodinné domy, pocházející z nových developerských projektů realizovaných na území České republiky.

„Portál věnovaný jednomu segmentu realitního trhu, jehož předností je specializace, aktuálnost, rozmanitost a množství informací z rezidenčního trhu, jsme pro veřejnost spustili před pěti lety, na podzim roku 2007. Tomu však předcházely měsíce příprav a programování. A jak ví každý, kdo nějaký portál provozoval, něco nového je třeba přinášet stále,“ říkáJana Hrabětová, ředitelka společnosti e-Domicil CZ, která je provozovatelem portálu a zároveň i vydavatelem tištěného pololetníku KDE CHCI BYDLET.

 „Díky velmi dobré spolupráci s mnoha developerskými společnostmi a realitními makléři, kteří se před lety, v dobách našich začátků, nebáli svěřit svoje nemovitosti novému portálu, se nám už od počátku dařilo přinášet zajímavou nabídku i aktuální informace z primárního rezidenčního trhu,“ dodává Sylva Šefránková, vedoucí obchodního oddělení.

V současné době je v nabídce portálu Kde Chci Bydlet.cz na prodej zhruba 2 400 nových bytů a rodinných domů ze 110 rezidenčních developerských projektů od přibližně čtyř desítek developerů. Tato nabídka se však v závislosti na tom, jak projekty na trhu přibývají či jsou naopak vyprodávány, stále proměňuje.

Na své si tu přijde opravdu každý – nejlevnějším novým bytem z aktuální nabídky portálu je 1+kk za 808 000 korun vč. DPH v Příbrami a nejdražším pak velmi prostorný byt s velikou terasou v centru hlavního města, jehož cena bez DPH přesahuje 25 milionů korun.

Vše, co potřebujete vědět o novém bydlení

Základ portálu sice tvoří průběžně aktualizovaná nabídka nových bytů a rodinných domů z rezidenčních developerských projektů, a to jak z projektů, které jsou již dokončené, tak z projektů ve fázi příprav či výstavby. Ale cílem portálu Kde Chci Bydlet.cz bylo a je přinášet co nejvíce užitečných informací o nových možnostech bydlení. Proto zde zájemci o koupi nového bytu či rodinného domu najdou nejenom již zmíněnou podrobnou nabídku těchto nemovitostí – včetně půdorysů a rozsáhlé fotogalerie, ale i redakční přehled rezidenčních projektů, zprávy z trhu, informace o přístupných vzorových bytech, upozornění na dny otevřených dveří, přehled výstav a veletrhů souvisejících s bydlením, daňovou i právní poradnu, hypoteční kalkulačku či adresáře firem, jejichž činnost má nějakou souvislost s bydlením.

„Obsah portálu se snažíme tvořit tak, aby každý, kdo hledá nové bydlení, zde našel potřebné informace a zkrátil si tak cestu při hledání nového domova na minimum. Samozřejmostí je i naše pravidelná komunikace s uživateli našich stránek na Facebooku, k nimž se tak novinky dostávají úplně nejdřív,“ dodává Jana Hrabětová.

Od roku 2009 navíc dvakrát ročně vychází tištěný magazín KDE CHCI BYDLET (jaro, podzim), v němž je koncentrována nabídka nového bydlení i zajímavé informace vztahující se k bydlení.