Jak spoří bohatí lidé

V tomto článku se zamyslím nad důvody, proč je dobré uložit své peníze do investičního zlata.

Je až s podivem, jakých privilegií se dostalo nákupu investičního zlata vůči ostatním formám držby úspor. Napíši zde, o jaké privilegia jde a proč si myslím, že jde o nejlepší formu spoření, jaký svět financí nabízí a vy sami zhodnoťte zda mám pravdu či nikoli.

Prvním důvodem proč nakoupit investiční zlato je, že za nákup zlata v této podobě neplatíte DPH. Toto se vztahuje pouze na zlato investiční! Jestliže si půjdete koupit zlatý náramek, už DPH platíte! Jestliže si půjdete koupit stříbro, platinu…, už DPH platíte.

Druhým důvodem proč investovat do hmotného zlata je, že ze zisku neplatíte daň. Vyjmenujte mi nějakou formu spoření, kde z výnosů nemusíte platit na daních ani korunu. Na účtech v bankách vám automaticky strhávají daň ze zisku ve výši 15%, jestliže máte úspory ve fondech, dluhopisech…, tak je to znovu 15%. Kromě investičního zlata opravdu vždy platíte daň ze zisku, tedy až na sběratelské předměty, kde je časově nároční zjistit opravdovou hodnotu daného předmětu.

Jedná se o prvotřídně diskrétní formu spoření. Nikde není zaznamenané, kdo a kde má kolik uložené. Bankovní trezory nenesou vaše jméno a je čistě na vás co si kde uložite a jak s tím naložíte.

Díky těmto třem důvodům si myslím, že bohatí lidé mají své peníze uložené ve formě investičního zlata. Stát dal bohatým tuto možnost držby jejich úspor proto, že si je dobře vědom, že málokdo z „obyčejných“ lidí bude tuto formu využívat také.

Zlato nemusí být pouze pro bohaté. Zamyslete se nad tím http://www.investicni-zlato-praha.cz/