Rozsáhlá nabídka bytů v Jihlavě

Začali jste uvažovat o zajištění vlastního bydlení a zajímáte se o aktuální situaci na realitním trhu? My jej pravidelně sledujeme a došli jsme k závěru, že právě nyní lze pořídit byty i domy v okrese Jihlava za opravdu výhodných podmínek. Majitelé bytů se setkávají s poměrně nízkou poptávkou, která je způsobena úbytkem finančních možností a úspor mezi potenciálními zájemci o koupi a zároveň velmi nízkými úrokovými sazbami hypoték. Pokud tedy majitelé nutně potřebují své nemovitosti prodat, nevyhnou se v rámci konkurence nabídek snižování ceny. K tomu právě nyní na realitním trhu dochází a nemovitosti se prodávají i o desítky procent levněji než před pár lety. Stejné pravidlo platí i pro chaty a chalupy na Vysočině či jiné rekreační objekty. Ceny pozemků zůstávají na přibližně stejné hladině.

Tento fakt platí pro nemovitosti vyhledávané přes frázi „byty prodej Jihlava“ nebo „prodej bytů Jihlava“. Ovšem jsou také lokality, na které nelze tento postup vztáhnout, přestože i tam je možnost dosažení nižší, než prodávajícím původně požadované ceny. Je pochopitelné, že prodávající se vždy bude snažit dosáhnout ceny co nejvyšší, a to přesto, že leckdy hodnota nemovitosti nemusí požadované ceně odpovídat. Jednání o zohlednění této skutečnosti a jednání o slevě je pak možné na základě prokázaných či zjevných vad, nedodělků nemovitosti nebo lze přiměřenou slevou upřednostnit zájemce, který je schopen financování koupě zajistit v nejkratší lhůtě. Nejenom prodej bytů, ale i prodej domů v současné době probíhá tímto způsobem nejenom v okrese Jihlava, ale i v dalších regionech včetně Prahy a prodávající bývají ochotni toto poměrně často akceptovat.

Došli jste u ceny bytu k nějaké rozumné shodě? Potom už zbývá pouze vyřešit způsob financování. I když byty nejsou tak drahé, jako dříve, je pro většinu lidí nemožné přijít do banky a peníze jednoduše z vlastního účtu převést prodávajícímu či do advokátní úschovy. Většinou platbu za nemovitost řeší hypotéka na bydlení. Banky jsou v prověřování platební schopnosti žadatele o úvěr opatrnější a důslednější, než bývaly dříve. Nejen, že novému klientovi většinou neposkytnou stoprocentní úvěr, ale obecně posuzují tzv. bonitu klienta mnohem přísněji než dříve. Potvrzení o příjmech spolu se záznamem v mezibankovním registru jsou zásadními podklady pro posouzení a rozhodnutí o poskytnutí hypotéky. S negativním záznamem v registru zůstane hypotéka na byt nebo dům pouze přáním.

Pokud se vám tímto procesem žádání a schvalování hypotéky podaří projít, zbývá už jen prodej úspěšně realizovat uzavřením kupní smlouvy. Jako nového vlastníka nemovitosti Vás může potkat celá řada nesnází. V dnešní době nemá nikdo stálé zaměstnání garantováno a tak se lehce může stát, že o něj přijde, přestože si řádně plní své povinnosti. Pak se stává problémem rodinný dům či byt koupený na hypotéku splácet. Takovouto situaci neprodleně řešte i v bance, aby v důsledku neuhrazení splátek a překročení lhůty splatnosti nebyla banka nucena dojít až k úkonu nařízení exekuce. Firma TB – reality s.r.o. Jihlava pro tyto případy nabízí svým klientům při včasném řešení nastalé situace právní poradenství a při pozdním řešení, tj. v době, kdy je již exekuce ve výkonu, pak vyplacení exekuce. Tedy lépe řečeno poskytne krátkodobý nebo dlouhodobý úvěr. Vyplacení exekuce je díky tomu možné a o byt či dům, v ideálním případě, nemusíte přijít.