Úřady práce na jižní Moravě

Úřad práce Zlín
Až doposud jste pracovní úřad obcházeli a byli rádi, že nemusíte dovnitř? Jestliže se vaše situace změnila a vy již delší dobu marně hledáte zaměstnání, nebo vás v nejbližších dnech čeká ukončení pracovní činnosti na vašem pracovišti, neváhejte se zařadit mezi uchazeče o zaměstnání. Volná místa Zlín se stále mění a vám může chodit i přímo do emailové schránky. Pohodlně si vyberete volné pozice a můžete začít s plánováním pohovorů, konkurzů a schůzek. Hledat zaměstnání potřebuje v současnosti hodně odvahy, proto se zbytečně nevzdávejte, dokud nevyužijete veškerou nabídku.
Moravské město Zlín najdete v krajině mezi Hostýnskými a Vizovickými vrchy. Zlín se spojuje především se slavným jménem Tomáše Bati, který zde v roce 1894 založil slavnou obuvnickou firmu. Nechybí zde ani Muzeum obuvi, kde se dozvíte o historii a současnosti obouvání. Seznámíte se s produkcí obuvi a o ševcovském řemesle. Prohlédnete si i obouvání cizích národů. Zajímavé jsou například střevíčky z čínského císařství, africké sandály nebo atamanské boty.

Úřad práce Znojmo
Město Znojmo si mnohé získalo skvělými okurkami a vínem. Jestliže potřebujete získat práci ve znojemské oblasti, snažte se hledat Job nejprve přes známé, tištěné nebo online inzeráty či přes pracovní agentury. Jinak je vám k dispozici i pracovní úřad ve Znojmě, kde se po registraci můžete zdarma dotazovat nejen na volná místa Znojmo, ale také na vše související s prací. V případě zájmu se můžete více vzdělávat či se rekvalifikovat na jiný obor. Nabídka práce se neustále mění, šanci máte kdykoliv.
Do Znojma se můžete přijet podívat na Hudební festival Znojmo, Znojmo Jazz Fest nebo na VOC festival Znojmo. Každoročně je s vinobraním spojena velká oslava s mnoha kulturními událostmi, se kterými se setkáte po celém městě. Pěstování okurek na Znojemsku zavedl loucký opat Jiří II. již v roce 1571. Klima je výhodné hlavně pro vinařství a ovocnářství. Milovníci přírody využijí pěkné cyklo a pěší trasy. Podívat se můžete například po krásách Národního parku Podyjí. Z kulturních památek si nenechte ujít Znojemský hrad a podzemí.