Rázová vlna v Praze 4 Opatov

Trpíte bolestmi drobných kloubů ruky nebo nohy? Máte artrózu kloubů prstů, kolene, lokte, …? Trpíte syndromem bolestivého ramene? Máte patní ostruhu či úponové bolesti svalů? Chcete se vyhnout operaci kloubů?

Další odkazy: 

Jednou z nabízených terapií v centru fyzioterapeutické péče FYZIOklinika je moderní Rázová vlna. V pohybové medicíně se začala používat teprve před několika lety. V současnosti se používá Rázová vlna jako nejmodernější a nejúčinnější přístup v terapii bolestí pohybového aparátu a mnohdy vyřeší stavy, které by bez terapie Rázovou vlnou byly řešeny operativně.

Pro léčbu Rázovou vlnou používáme nejmodernější zařízení od švýcarských specialistů STORZ MEDICAL s nejnovějšími aplikátory, které byly z vývoje uvedeny do prodeje v roce 2011. Jeden z těchto aplikátorů se liší hlavně potřebou menšího tlaku pro tvorbu akustického rázu. Klient tak vnímá akustickou vlnu uvnitř těla. Tímto aplikátorem ovlivňujeme přímo místo bolesti. Terapii kombinujeme s dalším vibračním aplikátorem, jehož funkce působí na příčinu vzniku bolesti v závislosti na diagnostice provedené fyzioterapeutem. Touto kombinací zvyšujeme efektivitu léčby.

Ve FYZIOklinice pomocí Rázové vlny pomáháme v rámci léčby pohybového aparátu zejména bolesti v bedrech, bolesti krční páteře a migrény, svalové a šlachové bolesti, stavy po podvrknutí kolena, kotníku, tenisový a golfový loket, kostní výrůstky, deformity prstů na noze, syndrom bolestivého ramene, artrózu kyčelního kloubu, kolenního, hlezenního kloubu, artritidu dr. kloubů ruky a mnoho dalšího.

Výhodou terapie zvaná Rázová vlna je především to, že jde o neinvazivní metodu, která není časově náročná a má vysokou účinnost. Klienta nijak výrazně neomezuje.

Studie založené na terapii pohybového aparátu pomocí Rázové vlny uvádí efektivitu léčby až 95%. Klienti vzatí do studií hodnotili snížení až vymizení svalových a úponových bolestí, snížení napětí měkkých tkání, zvýšení metabolismu ošetřované tkáně a stimulaci protizánětlivého procesu. Díky Rázové vlně dochází k urychlení hojení zranění a rychlý návrat zpět do běžného denního procesu i sportovních aktivit.

Centrum fyzioterapeutické péče FYZIOklinika, Praha 4 Opatov