Psí hotel – zbytečnost nebo nezbytnost?

Při rozhodování o tom, kam jet na dovolenou, stojí často majitelé psích mazlíčků před zásadním problémem – svého čtyřnohého miláčka si nemohou vzít do mnoha skvělých hotelů, nemluvě o tom, že letecká přeprava zvířat je poměrně komplikovanou záležitostí. Pokud si tak chtějí užít hezkou dovolenou v exotické destinaci, musí se na chvíli vzdát přítomnosti svého pejska. Co když ale nemají k dispozici žádnou důvěryhodnou osobu, která by se jim o něj během jejich pobytu v cizině postarala?

Řešením je psí hotel, tedy služba zajišťující ubytování pejsků včetně jejich pravidelného venčení a další péče. Pro moderní psí hotely je charakteristické, že jsou jeho hosté, tedy pejsci (nebo další čtyřnozí mazlíčci) umístěni v pohodlných prostorách, které splňují vysoké hygienické standardy a skýtají komfort za každého počasí. V kvalitních psích ubytovnách rovněž pracuje vyškolený personál, který má k domácím mazlíčkům milující vztah a je tak schopný pejskům dočasně téměř plně vynahradit nepřítomnost jejich majitelů.

Alespoň jeden psí hotel by měl být k dispozici v každém velkém městě. Známý brněnský psí hotel 1A se nachází na ulici Rybkova 23. Mnoho chovatelů z brněnského regionu využívá jeho služeb v případě, že jedou na dovolenou nebo vědí, že se vrátí pozdě z práce. Kromě standardního ubytování pejsků nabízí i základní výcvik psů a socializaci. Socializace štěňat je nezbytná, pokud si majitelé přejí vychovat psa, který se v přítomnosti cizích jedinců nebude chovat agresivně. V případě, že je zapotřebí eliminace určitého nežádoucího chování psa, může být personál psího hotelu majitelům rovněž nápomocen.

Abychom tedy zodpověděli otázku uvedenou v nadpise tohoto článku – psí hotel je nezbytností pro každého zodpovědného chovatele pejsků, který se chystá na dovolenou a přeje si svému mazlíčkovi zajistit odbornou péči. To je důvodem stále rostoucí popularity kvalitních psích hotelů. Vyzkoušejte i vy brněnský psí hotel 1A. Pro ceník služeb a další informace navštivte internetové stránky www.1a-hotelpropsy.cz.