Geekové mají styl

Geek móda proniká do povědomí všech lidí, kteří se alespoň trochu zajímají o moderní trendy. Čím se tento styl oblékání vyznačuje a pro koho je určený? Nejprve si definujme, co nebo kdo to vlastně „geek“ je.

Tento termín k nám pronikl prostřednictvím amerických seriálů a filmů. V minulosti se tak nazývali podívíni, kteří celé dny leželi v učebnicích nebo hráli či pracovali na počítači. Geekové jsou velice inteligentní, mají hluboký přehled nejen o počítačových hrách, ale často i o minimálně jedné vědecké disciplíně. Nezřídka vynikají v matematice. Během několika posledních let přestal mít tento termín hanlivý a směšný nádech. Naopak, začal být vnímán jako označení elity. Není tedy divu, že geeky chce být v současné době čím dál více lidí.

Pokud mezi ně patříte i vy, můžete to dát jasně najevo svému okolí pomocí oblečení v geek stylu. Často se do něj řadí IT trička s komickými motivy, jako například s variacemi na nápis RTFM (což je anglická zkratka nepříliš politicky korektní výzvy k přečtení manuálu namísto kladení hloupých otázek) nebo kreslenými vtipy s vědeckou tematikou. Často se stává, že pointa motivu vyobrazeného na takovém tričku je tak důmyslná, že ji kromě geeků skoro nikdo nechápe. To je na tomto módním stylu právě skvělé. Umožňuje totiž milovníkům geekovství snadné seznamování s dalšími lidmi, kteří mají stejné zájmy.

Unikátní geek trička nabízí internetový obchod http://geekworld.cz. V jeho nabídce najdete trička s motivy parodií na IT značky a známé počítačové hry nebo také takzvaná Linux trička určená pro skalní fanoušky tohoto operačního systému, kteří se nebojí dát svoji výlučnou oddanost veřejně najevo.

Tato a další podobná trička patří mezi oblíbené IT dárky. Pokud tedy chcete potěšit někoho, kdo žije počítačem a nestydí se za to, darováním tohoto oblečení rozhodně neuděláte chybu.